DILIJAN WINE FEST-ը վերադառնում է Խանջյանի վիլլա
Օգոստոսի 5-ից 6-ը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ Դիլիջանի Աղասի Խանջյանի վիլլայի տարածքում կանցկացվի Dilijan Wine Fest փառատոնը։ Գինու փառատոնն արդեն երկրորդ տարին է անցկացվում Դիլիջանում՝ ընդլայնելով մասնակիցների ցանկը։
DSC08353.jpg
Փառատոնը մեկ վայրում կմիավորի Հայաստանի 30-ից ավելի գինեգործարաններ և ռեստորաններ: Դրանց թվում են գինեգործներ KOOR Wines, TUS Wines, Jraghatspanyan Winery, Hazarvaz, Hovaz գինիներ, MOONQ գինիներ և շատ ուրիշներ: Հյուրերը կվայելեն գինեգործների տոնավաճառը, համտեսները, գինու նկարչությունը և ավանդական խաղողի տրոհման արարողությունը:
DSC07272.jpg
Փառատոնին ելույթ կունենան Garik և Sona դուետը, ինչպես նաև Lav Eli ռոք-խումբը։ Երկու օրը թեմատիկ երկու բեմերում կենդանի երաժշտություն և դիջեյներ կլինեն։ Փառատոնի տարածքը հարմարավետ կլինի նաև ընտանիքների համար. մտածված են երեխաների խաղերն ու զվարճությունները։
Ծրագրում նաև.
• sabrazh վարպետության դաս
• կոկտեյլների սեմինար
• գինու խաղատուն
• ֆիլմերի ցուցադրություններ
DSC07810.jpg
Փառատոնի ամենալավ գներով տոմսերը հասանելի են հիմնական հովանավոր EasyPay-ից easywallet հավելվածում և ամբողջ երկրի տերմինալներում, ինչպես նաև ստանդարտ գնով կայքում՝ հղումով
Փառատոնի տարածքները բաց են հյուրերի համար 15:00-ից 22:00-ն:
Վայրը՝ Դիլիջան, Վիլլա Խանջյան (Մաքսիմ Գորկու փող., 3/1):
DSC07291.jpg
Փառատոնը կազմակերպում է TimeTo ստեղծագործական գործակալությունը՝ Impulse Management Company ընկերության աջակցությամբ։

DILIJAN WINE FEST возвращается на виллу Ханджяна
С 5 по 6 августа на территории виллы Агаси Ханджяна в Дилижане состоится фестиваль Dilijan Wine Fest при поддержке Комитета по туризму Министерства экономики РА. Винный фестиваль проходит в Дилижане уже второй год, расширяя список участников.
Фестиваль соберет в одном месте более 30 винодельческих домов и ресторанов из Армении. Среди них – виноделы KOOR Wines, TUS Wines, Jraghatspanyan Winery, Hazarvaz, Hovaz wines, MOONQ wines и многие другие. Гостей ждет ярмарка виноделов, дегустации, винная живопись и традиционная церемония дробления винограда.
Хедлайнеры фестиваля – армянский дуэт Garik & Sona и рок-группа Lav Eli! На двух тематических сценах оба дня будет живая музыка и диджеи. Территория фестиваля будет комфортна и для семейного отдыха: продуманы игры и развлечения для детей.
Также в программе:
- мастер-класс по сабражу;
- коктейльный воркшоп;
- винное казино;
- кинопоказы.
Билеты на фестиваль по самой выгодной цене доступны у генерального спонсора EasyPay в приложении easywallet и в терминалах во всей стране, а также по стандартной цене на сайте по ссылке.
Зоны фестиваля открыты для гостей с 15:00 до 22:00. Место проведения: Дилижан, Вилла Ханджяна (ул. Максима Горького, 3/1).
Фестиваль организует креативное агентство TimeTo при поддержке Impulse Management Company. Генеральный спонсор фестиваля – финтех-платформа EasyPay. Партнёр фестиваля – GIZ (Немецкое агентство международного сотрудничества).