Архитекторы.рф ծրագիրը Դիլիջանում
Архитекторы.рф ծրագրի մասնակիցների հետ հանդիպման ընթացքում «Իմպուլսի» թիմը ներկայացրեց Դիլիջանի տարածքների համալիր կառուցապատման նախագիծը և դրա իրականացման մեխանիզմները: Բացի այդ, Архитекторы.рф ծրագրի ներկայացուցիչները ծանոթացան Դիլիջան քաղաքի կառուցման պատմությանը և ժամանակի ընթացքում տեղի ունեցած փոփոխություններին։ Հանդիպումից հետո մասնակիցները շրջեցին Դիլիջանի նշանակալի ճարտարապետական կառույցներով և քաղաքաշինական նախագծերով: Իրազեկման ծրագրի շրջանակներում նրանք եղան նաև Երևանում ու Գյումրիում:
Սեպտեմբերի 19-ից 23-ը կայացավ Архитекторы.рф օֆլայն ծրագրի չորրորդ հոսքի միջազգային մոդուլը: Մոդուլի ծրագիրը ներառում էր ուսումնական էքսկուրսիաներ և արշավներ, այցելություններ տեղական ճարտարապետական բյուրոներ, քաղաքային վարչակազմերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ:
Архитекторы.рф առաջնորդության անվճար ծրագիրն ուղղված է ճարտարապետության, քաղաքաշինության, պետական և քաղաքային կառավարման ոլորտների ներկայացուցիչների մասնագիտական զարգացմանը: Ծրագիրն իրականացվում է ДОМ.РФ զարգացման ֆինանսական ինստիտուտի կողմից: Լուսանկարները՝ Архитекторы.рф ծրագրի մամուլի ծառայություն

Architects.rf in Dilijan
The Impulse team held a meeting with the participants of the Architects.rf program, where they presented a project for the integrated development of Dilijan territories with project implementation mechanisms, and also told how the city was built and changed in different historical periods. After the meeting, a sightseeing tour of the significant architectural structures and urban development projects of Dilijan took place.
As part of the program, the participants also visited Yerevan and Gyumri. The international module of the Architects.rf fourth program was held from September 19-23. The program included educational excursions and expeditions, visits to local architectural bureaus, and meetings with representatives of city administrations.
Architects.rf is a free leadership program for the professional development of specialists in the field of architecture, urban planning, state and municipal government. The program is being implemented by Dom.rf.