Архитекторы.рф ծրագիրը Դիլիջանում
Архитекторы.рф ծրագրի մասնակիցների հետ հանդիպման ընթացքում «Իմպուլսի» թիմը ներկայացրեց Դիլիջանի տարածքների համալիր կառուցապատման նախագիծը և դրա իրականացման մեխանիզմները: Բացի այդ, Архитекторы.рф ծրագրի ներկայացուցիչները ծանոթացան Դիլիջան քաղաքի կառուցման պատմությանը և ժամանակի ընթացքում տեղի ունեցած փոփոխություններին։ Հանդիպումից հետո մասնակիցները շրջեցին Դիլիջանի նշանակալի ճարտարապետական կառույցներով և քաղաքաշինական նախագծերով: Իրազեկման ծրագրի շրջանակներում նրանք եղան նաև Երևանում ու Գյումրիում:
Սեպտեմբերի 19-ից 23-ը կայացավ Архитекторы.рф օֆլայն ծրագրի չորրորդ հոսքի միջազգային մոդուլը: Մոդուլի ծրագիրը ներառում էր ուսումնական էքսկուրսիաներ և արշավներ, այցելություններ տեղական ճարտարապետական բյուրոներ, քաղաքային վարչակազմերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ:
Архитекторы.рф առաջնորդության անվճար ծրագիրն ուղղված է ճարտարապետության, քաղաքաշինության, պետական և քաղաքային կառավարման ոլորտների ներկայացուցիչների մասնագիտական զարգացմանը: Ծրագիրն իրականացվում է ДОМ.РФ զարգացման ֆինանսական ինստիտուտի կողմից: Լուսանկարները՝ Архитекторы.рф ծրագրի մամուլի ծառայություն

Архитекторы.рф в Дилижане
Команда «Импульса» провела встречу с участниками программы Архитекторы.рф, где презентовала проект комплексного развития территорий Дилижана с механизмами реализации проектов, а также рассказала, как в разные исторические периоды город строился и менялся. После встречи состоялась обзорная экскурсия по значимым архитектурным сооружениям и градостроительным проектам Дилижана.
В рамках выездной программы участники также посетили Ереван и Гюмри. Международный модуль четвёртого потока офлайн-программы Архитекторы.рф прошёл с 19 по 23 сентября. В программе были образовательные экскурсии и экспедиции, посещение локальных архитектурных бюро, встречи с представителями администрации городов.
3.jpg
Архитекторы.рф — это бесплатная лидерская программа профессионального развития специалистов в области архитектуры, градостроительства, государственного и муниципального управления. Реализуется ДОМ.РФ.