Դիլիջանում կրկին կանցկացվի գաստրոնոմիական մեծ փառատոն
Հուլիսի 1-ին և 2-ին Դիլիջան քաղաքում, Աղասի Խանջյանի ամառանոցային տարածքում տեղի կունենա Գաստրոֆեստ փառատոնը, որտեղ իրենց ներկայությամբ հանդես կգան Հայաստանում գործող ավելի քան 25 ռեստորաններ։ Համեղագույն խորտիկների համտեսին զուգահեռ կհնչի կենդանի երաժշտություն, տեղի կունենան խոհանոցային հետաքրքիր մրցույթներ և այլ ժամանցային խաղեր՝ կազմակերպված երեխաների և մեծահասակների համար։
Գաստրոֆեստի շրջանակներում մասնակից ռեստորաններն առաջին անգամ կմրցեն միմյանց հետ. հյուրերն համտեսելու են առաջարկվող հետաքրքիր ուտեստներ և գաստրոաստղիկների միջոցով գնահատելու են նախընտրած ռեստորաններին: Այս տարվա միջոցառմանը հյուրերին սպասվում է յուրահատուկ անակնկալ. յուրաքանչյուր ռեստորանի կողմից ֆիրմային ուտեստի պատրաստում և մատուցում, որոնք հյուրերն հնարավորություն կունենան փորձելու միայն փառատոնի ընթաքում։ Այս ամենին ի հավելումն, Գաստրոֆեստ 2023-ը կունենա ընտանեկան ժամանցի համար նախատեսված գոտի՝ խոհանոցային մաստեր - կլասերով և երեխաների համար ինտերակտիվ շոու ծրագրով։
Ծրագրում նախատեսվում է նաև՝
- խոհարարների խոհարարական բաթլ,
- արագ ուտելու մրցույթներ հյուրերի միջև,
- երաժշտական կատարումներ և դիջեյ սեթեր,
- կոկտեյլների պատրաստում և բիըր պոնգ:
Փառատոնի զեղչված տոմսերը կարելի է ձեռք բերել գլխավոր հովանավոր EasyPay-ի միջոցով՝ easywallet հավելվածում: Դրանք հասանելի են նաև ստանդարտ արժեքով հղումով։

В Дилижане вновь пройдет крупный гастрономический фестиваль
С 1 по 2 июля на территории виллы Ханджян в Дилижане состоится фестиваль GASTROFEST, в котором примут участие более 25 ресторанов из Армении. Кроме дегустаций на мероприятии запланирована живая музыка, кулинарные воркшопы и развлечения для взрослых и детей.
Впервые рестораны-участники GASTROFEST будут соревноваться между собой: гости почувствуют себя ресторанными критиками и составят свой рейтинг среди участников, вручая им гастро-звезды. Особенный сюрприз для гостей этого года – фирменное блюдо от каждого ресторана, которое можно попробовать только на фестивале! На GASTROFEST 2023 будет организована семейная зона с кулинарными мастер-классами и интерактивным шоу для детей.
Также в программе:
- кулинарные баттлы поваров Армении;
- конкурсы на скоростное поедание среди гостей;
- музыкальные выступления и dj-сеты;
- коктейльные воркшопы и бир-понг.
Билеты на фестиваль по самой выгодной цене можно купить у генерального партнера EasyPay в приложении easywallet. Также по стандартной цене они доступны по ссылке.
Зоны фестиваля будут открыты для гостей с 12:00 до 22:00.
Место проведения: Вилла Ханджян в Дилижане (ул. Максима Горького, 15).
Фестиваль организует креативное агентство TimeTo при поддержке Impulse Management Company. Генеральный спонсор фестиваля – финтех-платформа EasyPay.