ԵՄ, BMZ և GIZ պատվիրակությունների այցը Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգի
ԵՄ-ի, ԳԴՀ տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ), միջազգային համագործակցության գերմանական ընկերության (ԳՄՀԸ/GIZ) ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև տարբեր մշակութային և զբոսաշրջային կենտոնների աշխատակիցներ պաշտոնական այցով եղան Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգում:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին տվյալ կազմակերպությունների աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի վերջին թարմացումները, այդ թվում՝ Դիլիջանի զբոսաշրջային տեղեկատվական կենտրոնը, «Վերև» պարանայգին, կառուցման փուլում գտնվող «ROCK» ընտանեկան սրճարանն ու համասեզոնային ժայռամագլցման համալիրը, ինչպես նաև նորաբաց «Դիտարան» իմերսիվ կինոթատրոնը։
Այս զբոսաշրջային օբյեկտների կառուցումը Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգու զարգացման համալիր ծրագրի մի մասն է։ Դրանց շահագործումը մեծ դեր է խաղացել Հայաստանի և, մասնավորապես, Դիլիջանի զբոսաշրջային գրավչության բարձրացման գործում։

Делегации ЕС, BMZ и GIZ посетили городской парк Дилижана
Представители ЕС в Армении, Федерального министерства экономического сотрудничества и развития Германии (BMZ), Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ Armenia), а также сотрудники различных культурных и туристических центров посетили с официальным визитом городской парк Дилижана.
В ходе встречи были презентованы последние обновления проектов, реализованных при поддержке этих организаций. Среди них Дилижанский туристический информационный центр, верёвочный парк VereV, строящийся всесезонный скалолазный комплекс и семейное кафе ROCK, а также недавно открывшийся иммерсивный кинотеатр Ditaran.
Развитие этих туристических объектов — часть программы комплексного развития городского парка Дилижана. Их деятельность привнесла весомый вклад в улучшение туристической привлекательности Армении и, в частности, Дилижана.