ԵՄ, BMZ և GIZ պատվիրակությունների այցը Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգի
ԵՄ-ի, ԳԴՀ տնտեսական համագործակցության և զարգացման դաշնային նախարարության (BMZ), միջազգային համագործակցության գերմանական ընկերության (ԳՄՀԸ/GIZ) ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև տարբեր մշակութային և զբոսաշրջային կենտոնների աշխատակիցներ պաշտոնական այցով եղան Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգում:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին տվյալ կազմակերպությունների աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի վերջին թարմացումները, այդ թվում՝ Դիլիջանի զբոսաշրջային տեղեկատվական կենտրոնը, «Վերև» պարանայգին, կառուցման փուլում գտնվող «ROCK» ընտանեկան սրճարանն ու համասեզոնային ժայռամագլցման համալիրը, ինչպես նաև նորաբաց «Դիտարան» իմերսիվ կինոթատրոնը։
Այս զբոսաշրջային օբյեկտների կառուցումը Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգու զարգացման համալիր ծրագրի մի մասն է։ Դրանց շահագործումը մեծ դեր է խաղացել Հայաստանի և, մասնավորապես, Դիլիջանի զբոսաշրջային գրավչության բարձրացման գործում։

Representatives of the EU delegation in Armenia, the German Federal Ministry of Economic Cooperation and Development (BMZ), GIZ Armenia, and representatives of various cultural and touristic centers paid an official visit to Dilijan City Park.
During the meeting, the latest updates of projects implemented with the support of these organizations were presented. Among them are the Dilijan Tourist Information Center, VereV rope park, all-season climbing complex and family café ROCK, as well as the recently opened Ditaran immersive cinema.
The development of these tourist facilities is a part of the program for the integrated development of Dilijan City Park. Their activities have made a significant contribution to improving the tourist attractiveness of Armenia and Dilijan.