PR սեմինար Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի (ՀԱՀ) ուսանողների համար
Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի )ՀԱՀ ) անգլերեն և հաղորդակցություն բակալավրիատի ուսանողները «Հասարակայնության հետ կապերի ներածություն» դասընթացի շրջանակներում այցելեցին Իմպուլս մենեջմենթ քոմփանիի Դիլիջանի գրասենյակ, որտեղ նրանք հնարավորություն ունեցան տեղեկանալ ընկերության նախագծերի մասին և ծանոթանալ թիմի հետ:
Շնորհանդեսից հետո ուսանողները շրջեցին ընկերության հիմնական օբյեկտներում՝ տեսնելու, թե ինչպես են իրականացվում նախագծերը և ինչպես են դրանք ազդում քաղաքի զարգացման վրա։ Ուսանողները այցելեցին Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգու, Դիլիջանի զբոսաշրջային տեղեկատվական կենտրոնի (ՏԻԿ) առկա և կառուցվող նախագծերը, ապագա մշակութային և արտադրական «Karifabrika» կլաստերի տարածքը:
Էքսկուրսիայի ավարտից հետո ուսանողները մասնակցեցին հաղորդակցման սեմինարի, որտեղ Դիլիջանը դիտարկեցին որպես PR պրոդուկտ և բաժանվելով խմբերի, մշակեցին հաղորդակցման արշավ քաղաքը որպես զբոսաշրջության, առողջապահության, բժշկության և մշակույթի կենտրոն ներկայացնելու համար: Ուսանողները ակտիվորեն քննարկեցին և վերլուծեցին Դիլիջանի ներուժը և ներկայացրին իրենց գաղափարներն ու առաջարկությունները:

Воркшоп по связям с общественностью для студентов Американского университета Армении (AUA)
29 июня студенты программы бакалавриата по английскому языку и коммуникациям Американского университета Армении (AUA) в рамках курса «Введение в связи с общественностью» посетили дилижанский офис Impulse management company, где они смогли узнать про проекты компании и познакомиться с командой.
Студенты прогулялись по основным объектам компании, чтобы посмотреть, как проекты воплощаются в жизнь, и как они влияют на развитие города. Студенты посетили действующие и строящиеся проекты городского парка Дилижана, Туристический информационный центр Дилижана (TIC), а также территорию будущего культурно-производственного кластера Karifabrika.
После экскурсии студенты приняли участие в воркшоп по коммуникациям, где рассмотрели Дилижан как пиар-продукт и, поделившись на группы, разработали коммуникационную кампанию по продвижению города как центра туризма, здравоохранения, медицины и культуры. Студенты активно обсуждали и анализировали потенциал Дилижана и презентовали свои идеи и рекомендации.