«Repat Armenia»-ի այցը Դիլիջան
«Repat Armenia» կազմակերպության ներկայացուցիչները մի խումբ էքսպատների հետ միասին այցելեցին «Իմպուլս մենեջմենթ քոմփանի» ընկերության-ի Դիլիջանի գրասենյակ, ծանոթացան նրա թիմի և քաղաքում իրականացվող ընթացիկ ծրագրերի հետ։
Շրջայցի ընթացքում հյուրերին ներկայացվեցին զբոսաշրջային, մշակութային և քաղաքաշինական ներկայումս գործող, ինչպես նաև մոտ ապագայում շահագործման հանձնվելիք օբյեկտներ։
«Repat Armenia»-ն ոչ պետական, շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 2012 թվականի օգոստոսին: Կազմակերպության նպատակն է օգնել մարդկանց հայրենադարձության և Հայաստանում ինտեգրման հարցերում։
Կազմակերպությունը խորհրդատվություն է տրամադրում Հայաստանում քաղաքացիություն ստանալու, աշխատանքի տեղավորման, բիզնես սկսելու, կացարան գտնելու և բազմաթիվ այլ հարցերի վերաբերյալ։

Визит «Репат Армения» в Дилижан
Представители организации «Репат Армения» вместе с группой экспатов посетили офис управляющей компании «Импульс» в Дилижане, где познакомилась с командой и текущими проектами, которые реализуются в городе.
В ходе экскурсии были презентованы туристические, культурные и градостроительные объекты, которые действуют на текущий момент или будут запущены в ближайшем будущем.
«Репат Армения» − это негосударственная, некоммерческая организация, основанная в августе 2012. Её цель − помогать людям в вопросах репатриации и интеграции в Армении.
Организация проводит консультации по вопросам получения гражданства, трудоустройства, открытия бизнеса, поиска жилья и по многим другим темам.