Դիլիջանում բացվել է Workation նոր համաշխատանքային տարածք
Օրերս Դիլիջանի «Տուն Արմենի» հյուրատանը տեղի ունեցավ նոր Workation համաշխատանքային տարածքի հանդիսավոր բացման արարողությունը։ Նախագիծն իրականացվել է ԵՄ-ն բիզնեսի համար նախաձեռնության «Նորարարական տուրիզմի և տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» (ITTD) ծրագրի աջակցությամբ, որը համաֆինանսավորվում է ԵՄ-ի և ԳԴՀ ՏՀԶՆ-ի կողմից:
photo1.jpgՀամաշխատանքային տարածքը, որը գտնվում է շենքի երկրորդ հարկում, ունի 120 քառ․մ մակերես: Ընդհանուր տարածքում տեղավորվում է 18 անձ, կա առանձին հանդիպումների սենյակ, բացօթյա պատշգամբ, որից կարելի է օգտվել տաք եղանակին: Համաշխատանքային տարածքը հագեցած է գերարագ Wi-Fi-ով, աշխատանքի և ուսման համար անհրաժեշտ գրասենյակային սարքավորումներով։ Հյուրերի համար հասանելի են տաք ըմպելիքներ, քաղցրավենիք և միրգ։
Workation-ը նախատեսված է դառնալու նոր տարածք հարմարավետ աշխատանքի, ուսման և միջոցառումների կազմակերպման համար: Համաշխատանքային տարածքից՝ քովորքինգից, կարող են օգտվել ինչպես դիլիջանցիները, այնպես էլ Դիլիջան այցելած հյուրերը: Workation-ը «Տուն Արմենի» հյուրատան մի մասն է, որտեղ կան առանձին հյուրասենյակներ, հայկական խոհանոցով ռեստորան, ինչպես նաև հատուկ դիլիջանյան ճարտարապետական լուծումներով փոքրիկ կապույտ տնակ:
photo2.jpgՆոր համաշխատանքային տարածքը հնարավորություն կտա ավելացնել զբոսաշրջիկների այցելությունը «Տուն Արմենի» հյուրանոցային համալիր, ինչպես նաև Դիլիջան, ինչն էլ դրական ազդեցություն կունենա Դիլիջան համայնքի սոցիալ-տնտեսական զարգացման վրա:
Workation Toon Armeni-ին նախատեսված է վարպետության դասերի, շնորհանդեսների, փորձի և գիտելիքների փոխանակման, ինչպես նաև այլ միջոցառումների անցկացման համար: Բացի այս ամենից, թիմը նախատեսում է պարբերաբար կազմակերպել քննարկումներ և դասախոսություններ՝ կապված զբոսաշրջության, փոքր բիզնեսի և այլ թեմաների հետ՝ քաղաքացիների ակտիվ մասնակցությամբ։
Workation Tօon Armeni-ին բաց է ամեն օր՝ 08:30-ից - 23:00-ն: Այն գտնվում է Դիլիջանի կենտրոնում՝ Կամարին 4 հասցեում։
photo3.jpgՏուն Արմենի նախագիծն իրականացվում է «Ռուբեն Վարդանյան» հիմնադրամի կողմից 2012 թվականին մեկնարկած Դիլիջանի զարգացման ծրագրի շրջանակներում:
Հյուրերը կարող են վճարել և՛ մեկանգամյա՝ ժամային այցելության, և՛ ամսական բաժանորդագրության համար: Գնացուցակին և նորություններին կարող եք ծանոթանալ` հետևելով Workation-ի պաշտոնական էջերին՝

Начал работу новый коворкинг при гостевом комплексе «Тун Армени»
На днях состоялось торжественное открытие нового коворкинга Workation при гостевом комплексе «Тун Армени» в Дилижане. Проект реализуется при поддержке программы EU4Business «Развитие инновационного туризма и технологий для Армении» (ITTD), софинансируемой ЕС и BMZ.
photo1.jpgПространство коворкинга расположено на втором этаже отреставрированного здания площадью 120 кв.м. В общей зоне коворкинга доступны 18 рабочих мест, отдельная переговорная комната, открытая терраса, которой можно пользоваться в теплую погоду. Коворкинг оснащен высокоскоростным Wi-Fi, необходимой для работы и учебы оргтехникой. Для пользователей доступны горячие напитки, сладости и фрукты.
Коворкинг Workation призван стать новым пространством для организации комфортной работы, учебы и проведения мероприятий. Услугами коворкинга могут пользоваться как жители, так и гости Дилижана. Workation входит в состав семейного комплекса «Тун Армени», включающий в себя гостевые номера, ресторан домашней кухни, а также небольшой голубой домик в традиционном дилижанском архитектурном стиле. Новый коворкинг даст возможность привлекать больше туристов в гостевой комплекс «Тун Армени», что положительно скажется на социально-экономическом развитии общины Дилижана.
photo2.jpgВ пространстве предусмотрена возможность проведения мастер-классов, презентаций и других мероприятий для обмена опытом и знаниями. Кроме того, команда коворкинга планирует регулярно проводить дискуссии и лекции, связанные со сферой туризма, малого бизнеса и других тем, с активным участием горожан.
Коворкинг Workation открыт для посещения ежедневно с 08.30 до 23.00. Он расположен в центре Дилижана по адресу улица Камарина 4.
Проект «Тун Армени» реализуется в рамках «Программы развития Дилижана», запущенной фондом Рубена Варданяна в 2012 году.
Гости могут оплатить как разовое почасовое посещение, так и приобрести ежемесячный абонемент. Ознакомиться с прайс-листом и новостями коворкинга Workation можно на его страницах в социальных сетях։