ՀՀ Էկոնոմիկայի Նախարարության ներկայացուցիչները ծանոթացել են Դիլիջանում «Իմպուլս Մենեջմենթ Քոմփանի» ընկերության կողմից իրականացվող նախագծերին
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը պաշտոնական այցով եղել են «Իմպուլս Մենեջմենթ Քոմփանի» ընկերությունում։ Պաշտոնյաները այցելել են Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգի, որն ընկերության կառավարման շրջանակներում է, և որի համար «Իմպուլս Մենեջմենթ Քոմփանի» ընկերությունը մշակել է վերակառուցման ծրագիրը: Նախարարին ներկայացվել է այգու զարգացման համալիր նախագիծը, որը կմեկնարկի փուլերով և բաղկացած կլինի այգու տարածքների բարեկարգումից, նոր հանրային տարածքների գործարկումից, հանգստի, սպորտի և ժամանցի համար նախատեսված տարածքների վերանորոգումից և հարկ է նշել, որ քաղաքային զբոսայգին Դիլիջանի հիմնական հանրային տարածքն է։ Հյուրերը այցելեցին այգում արդեն գործող օբյեկտները՝ «Cafe #2» սոցիալական սրճարան, Դիլիջանի Զբոսաշրջային ​​Տեղեկատվական Կենտրոն և Հայաստանի ամենաերկար «VereV» պարանայգին: Հյուրերին ներկայացվել են նաև այգում կառուցվող նոր օբյեկտները՝ «Rock» համասեզոնային ժայռամագլցման համալիրը և ընտանեկան սրճարանը:
photo1.jpg
Այգով զբոսնելուց հետո «Իմպուլս Մենեջմենթ Քոմփանի» ընկերության թիմը հյուրերին ներկայացրեց իրենց զբոսաշրջային նախագծերը: Դրանց թվում է «GoToDili» նախագիծը, որը մասսայականացնում է Դիլիջանը որպես զբոսաշրջային ուղղություն, մեծացնում է զբոսաշրջիկների հոսքը դեպի քաղաք և ստեղծում դրական տպավորություններ՝ յուրահատուկ զբոսաշրջային արտադրանքի մշակման միջոցով:
Նախարարին ներկայացված մեկ այլ նախագիծ է «TimeTo» ստեղծագործական գործակալությունը, որը Հայաստանում կազմակերպում է խոշոր փառատոններ և թեմատիկ այլ միջոցառումներ, այդ թվում Դիլիջանի գաստրո և գինու փառատոնները, Տաթևի երաժշտական ​​փառատոնը և այլն։ Ընդհանուր առմամբ, փառատոնները հյուրընկալել են ավելի քան 18000 մարդու։
photo3.jpg
Բացի այդ, «Իմպուլս Մենեջմենթ Քոմփանի» ընկերության աշխատակիցները ներկայացրել են ընկերության ներդրումային և սոցիալական նախաձեռնությունները, ինչպես նաև կիսվել են քաղաքի համար նախատեսված ծրագրերի իրականացման հեռանկարով։
Հանդիպման ավարտին հյուրերը մասնակցել են երեխաների համար նոր և ունիվերսալ մարզահամալիրի բացմանը։ Մարզադպրոցի վերակառուցման ծրագիրն իրականացրել է «Green Rock Management Group» ընկերությունը, որը միջազգային կառուցապատող է և իրականացնում է տարածքային զարգացման լայնածավալ ծրագրեր:
«Իմպուլս մենեջմենթ քոմփանի» ընկերությունը տարածքային զարգացման ոլորտներում ակտիվների և ներդրումների կառավարման հոլդինգային ընկերություն է: Ընկերությունը մշակում և իրականացնում է ներդրումային ռազմավարություններ մշակման նախագծերում, կառավարում է առևտրային ապրանքները հյուրընկալության ոլորտում, մշակում է բնակելի և առևտրային անշարժ գույքի ամբողջական ցիկլ, մշակում է տարածքների բրենդինգը և բացահայտում մարզերի ներուժը զբոսաշրջային արտադրանքի զարգացման միջոցով:

The representatives of the RA Ministry of Economy were introduced to the projects implemented by Impulse Management Company in Dilijan
The RA Minister of Economy Vahan Kerobyan and Deputy Minister Narek Teryan paid an official visit to Impulse Management Company (IMC). The officials visited the Dilijan City Park, which is under the management of the company and for which IMC developed the reconstruction program. The minister was presented with a complex project for the development of the park, which will start in stages and will consist of the improvement of the park areas, the launch of new public areas, and the renovation of areas for recreation, sports, and entertainment. It should be noted that the city park is the main public area of Dilijan.
The guests visited the facilities already operating in the park: "Cafe #2" social cafe, the Dilijan Tourist Information Center, and "VereV" the longest rope park in Armenia. The guests were also introduced to the new facilities under construction in the park: the "Rock" all-season rock climbing complex and the family cafe.
After a walk through the park, the Impulse Management Company team presented their tourism projects to the guests. Among them is the "GoToDili" project, which popularizes Dilijan as a tourist destination, increases the flow of tourists to the city, and creates positive impressions through the development of a unique tourism product.
Another project presented to the minister is the "TimeTo" creative agency, which organizes major festivals and other events in Armenia, including Gastro and Wine Festivals in Dilijan, Tatev Music Festival, etc. In total, the festivals hosted more than 18,000 people.
In addition, the employees of Impulse Management Company presented the investment and social initiatives of the company and also shared the perspectives of the implementation of the plans for the city. At the end of the meeting, the guests participated in the opening of a new and universal sports complex for children. The reconstruction project of the sports school was carried out by the company "Green Rock Management Group," which is a global developer and delivers large-scale territorial development projects.