UWC Dilijan-ը հյուրընկալվել է Իմպուլսում
UWC Dilijan միջազգային դպրոցի ուսուցիչներն ու անձնակազմն այցելեցին «Իմպուլսի» Դիլիջանի գրասենյակ, որտեղ նրանց ներկայացվեցին ընկերության նախագծերն ու հետագա զարգացման ծրագրերը։ Քննարկվեցին նաև համատեղ աշխատանքի գաղափարներն ու նախաձեռնությունները։
2014 թվականին Ռուբեն Վարդանյանի և Վերոնիկա Զոնաբենդի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ տարածաշրջանի ամենահայտնի միջազգային կրթական հաստատություններից մեկի՝ UWC Dilijan-ի բացումը։ UWC Dilijan-ը միջազգային դպրոց-պանսիոն է՝ նախատեսված 16-ից 19 տարեկան աշակերտների համար:
UWC Dilijan-ը համաշխարհային կրթական հաստատությունների ցանցի տասնութ դպրոցներից մեկն է: Այն առաջին միջազգային դպրոց-պանսիոնն է ԱՊՀ-ում և UWC ցանցի միակ քոլեջը՝ ողջ հետխորհրդային տարածքում ու Մերձավոր Արևելքում։

UWC Dilijan в гостях у «Импульса»
Преподаватели и сотрудники международного колледжа UWC Dilijan посетили офис «Импульса» в Дилижане, где им были презентованы проекты компании и дальнейшие планы развития. Также были рассмотрены идеи и инициативы по совместной работе.
главная (1).jpg
В 2014 году по инициативе Рубена Варданяна и Вероники Зонабенд было открыто одно из самых известных международных образовательных учреждений региона – UWC Dilijan. Это международная школа-пансион совместного обучения для подростков от 16 до 19 лет.
UWC Dilijan – одна из восемнадцати школ и колледжей, расположенных по всему миру. Это первая интернациональная школа-пансион на территории СНГ и единственный колледж сети UWC на всем постсоветском пространстве и Ближнем Востоке.