Դիլիջան, 2022 Սոցիալական պատասխանատվություն
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 77-րդ տարելիցի օրը Դիլիջանում տեղի ունեցավ զոհված զինվորների վերականգնված հուշահամալիրի հանդիսավոր բացումը։ Աշխատանքներ են տարվել նաև շրջակա տարածքի բարեկարգման, կանաչապատման և լուսավորության ուղղությամբ։
Հուշահամալիրի վերականգնման և բարեկարգման աշխատանքներն իրականացվել են Զբոսաշրջության և քաղաքաշինության (TUF) բարեգործական հիմնադրամի կողմից՝ մասնավոր բարերարների և կազմակերպությունների աջակցությամբ, Դիլիջանի համայնքապետարանի և նրա բնակիչների հետ համատեղ։ Հուշահամալիրի վերականգնման աշխատանքներին աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության առևտրային ներկայացուցչությունը։
Արարողության ավարտին մասնակիցները ծաղիկներ դրեցին Անմար կրակի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Հայրենական մեծ պատերազմում և արցախյան պատերազմում զոհվածների հիշատակին։ Բացի այդ, հյուրերը ծառեր տնկեցին վերականգնման աշխատանքների շրջանակներում ստեղծված «Հաղթողների ծառուղում»։

Реставрация монумента павшим в Великой Отечественной войне
В день 77-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне в Дилижане состоялось торжественное открытие отреставрированного мемориала погибшим воинам. Также проведены работы по благоустройству, озеленению и освещению прилегающей территории.
Работы по восстановлению и благоустройству мемориального комплекса осуществлены Благотворительным Фондом «Туризма и урбанистики» (TUF) при поддержке частных лиц и организаций совместно с мэрией Дилижана и его жителями. Кроме того, поддержку восстановительным работам мемориала оказало Торговое представительство Российской Федерации в Республике Армения.
По окончании церемонии её участники возложили цветы к вечному огню, воздав дань памяти павшим в Великой Отечественной и Арцахских войнах. Также гости посадили деревья на созданной в рамках восстановительных работ «Аллее победителей».